Gönyeli SAM’da Zekâ ve Akıl Oyunları Devam Ediyor

  • Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde devam eden eğitimlerle çocukların oyun oynayarak farklı gelişim alanlarına katkı koyması amaçlanıyor

 

Gönyeli’de sosyal ve kültürel gelişimin öncülüğünü üstlenen Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi (SAM) bünyesinde çocuklar “Zeka ve Akıl Oyunları” eğitimleri alabiliyor. Eğitimler Salı ve Çarşamba günleri 17.00 – 18.00 ve 18.00-19.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Uzman gözetiminde

4 yaş ve 7-9 yaş çocuk gruplarını kapsayan Zeka ve Akıl Oyunları eğitimlerinde eğitmen olarak Serpil Afşaroğlu bulunmaktadır.

Oyunla eğitim

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, uzmanların, her kişinin eşsiz bir zeka profili olduğuna dikkat çektiklerini belirterek, zekanın eğitilebilir ve geliştirilebilir yönüne dikkat çekildi.

Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde yapılacak eğitimlerle çocukların oyun oynayarak farklı gelişim alanlarına katkı koyması amaçlanıyor. Kurslarla çocukların hem eğlenceli hem de eğitici zaman geçirmelerinin sağlanması düşünülüyor.

Kurs kapsamında neler olacak?

Kurs kapsamında gelişim alanlarına göre zeka oyunları, görsel ve uzamsal becerileri geliştiren oyunlar, dikkat ve sözel becerileri geliştiren oyunlar, mantık yürütme problem çözme oyunları, el-göz koordinasyonu oyunları, sıra dışı düşünme oyunları, hafıza-bellek oyunları, akıl yürütme oyunları ve strateji oyunları ile çocukların zeka yapısının geliştirilmesi planlanıyor.

Gönyeli SAM’a kayıt ve detaylı bilgi için 0533 825 32 55 no’lu telefondan ulaşılabiliyor.

Gönyeli Belediyesi  Basın ve Halkla İlişkiler Birimi