Gönyeli SAM’da Chi Gong ve Tai Chi Eğitimleri Devam Ediyor

Eğitmen Tarık Tekman eşliğindeki eğitimler her hafta çarşamba günleri sabah 09:30-10:30 saatleri arasında, akşam kursları 17.30-18.30 saatlerinde yapılmaya devam ediyor.

Gönyeli Sosyal Aktiviteler Merkezi (SAM) her yaşa ve ilgi alanına yönelik sosyal programları ile çalışmalarını sürdürüyor, ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Gönyeli SAM’da Ekim 2015’ten itibaren başlayan Chi Gong ve Tai Chi kursları devam ediyor. Eğitmen Tarık Tekman eşliğindeki eğitimler her hafta çarşamba günleri sabah 09:30-10:30 saatleri arasında, akşam kursları 17.30-18.30 saatlerinde yapılmaya devam ediyor.

Chi Gong ve Tai Chi nedir?
‘Chi Gong’, yaşam enerjisini arttıran, bağışıklık sistemi ve iç organları güçlendiren duruş ve hareketlerden oluşan bir egzersizdir.  ‘Tai Chi’ ise, “Hareketli Meditasyon” veya “Enerji Dansı” diye de adlandırılan, bir sağlık ve savunma çalışmasıdır.  Chi gong  ve Tai Chi sırasında metabolizma hızlanır, solunum derinleşir, zihin gevşer, uykusuzluk, migren, konsantrasyon bozukluğu, başağrısı, sersemlik ve yorgunluk azalır, denge, esneklik ve kardiyovasküler sağlık güçlenir.

Gönyeli SAM’a kayıt ve detaylı bilgi için 05338253255 nolu telefondan ulaşılabiliyor.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi