Gönyeli İlkokulundan 23 Nisan Ziyareti

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’den 23 Nisan nedeniyle kendisini ziyarete gelen çocuklara nasihat: “Kendinizi iyi yetiştirin”

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Gönyeli İlkokulu öğrencilerini kabul etti.

Geleneksel koltuk devretme töreninin de yapıldığı kabulde Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli koltuğunu Eylül İşcan isimli öğrenciye devretti.

Eylül İşcan başkanlık koltuğuna oturur oturmaz arkadaşlarının isteklerini yapmak için yola koyuldu.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara bu bayramı hediye ederken büyüklere de uyarılarda bulunduğunu belirtti. Benli, Atatürk’ün büyüklere “bu çocuklar toplumun geleceğidir” dediğini belirtti.

Benli, kendilerinin çocuklara karşı yapacakları görevlerde Atatürk’e karşı sorumlu olduklarını ifade ederek çocuklara emek vermek ve yatırım yapmak adına çalıştıklarını söyledi. Çocuklar için çalışmayı daima sürdüreceklerini kaydeden Benli, çeşitli paydaşlarla bu görevi yerine getireceklerini söyledi. Gönyeli Belediye Başkanı Benli, sayıları bir elin parmaklarını dahi geçmeyen çocuk parklarının, bugün, Gönyeli’nin dört bir yanında yer aldığını anımsatarak, “Kentimizde 32 çocuk parkımız ve oyun alanımız vardır, yenileri için de projelerimiz devam etmektedir” diye konuştu.

Benli, günü geldiğinde çocukların da buralara oturacağını ifade ederek çocuklara “kendinizi iyi yetiştirin” mesajı verdi. Saat 10.30’da başlayan kabulde Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, çocuklara 23 Nisan nedeniyle küçük hediyeler de verdi.

Çocuklar, Gönyeli Belediye Başkanı Benli’ye Gönyeli’de yapılan bisiklet yollarına araçların park ettiğini ve bunun nasıl önlenebileceğini sordu.

Benli ise soruyu cevaplayarak bisiklet yollarının ülkemize yabancı olduğunu ifade ederek yeni yeni ülkede görülmeye başlandığını söyledi. Benli, bisikleti günlük yaşama dâhil etme arzusunda olduklarını söyleyerek daha sağlıklı insanların kentimizde yaşamasını arzu ettiklerini söyledi.

Benli, Bisiklet yollarının tamamen bitmesinin ardından bilgilendirme yapılacağını ve bu kurallara uymayanlara zabıtaların ceza yazacağını belirtti.

Gönyeli Belediye Başkanı Benli kabulde bir müjdeyi daha verdi. Benli, Gönyeli’ye fiber optik kabloyu getirmek istediklerini ifade ederek bunun çalışmaları ve projelerinin hazırlandığını belirtti.

Öztüccar: İyi yetiştirmek bizim görevimiz

Gönyeli İlkokulu Müdürü Rauf Öztüccar ise ziyarette yaptığı konuşmada kendilerini kabul ettiği için Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye teşekkürlerini sundu.

Öztüccar, bir çok konuda görev ve sorumluluğu olmamasına rağmen Gönyeli Belediyesi’nin eğitime destek olduğunu ifade ederek bu nedenle belediye başkanına teşekkür etti. Çocukları Atatürk’ün değerlerine ve yeniçağa ayak uydurabilecek şekilde yetiştirmenin tüm öğretmenlerin görevi olduğunu ifade eden Öztüccar, geleceğin büyükleri olarak burada bulunan çocukları en iyi şekilde yetiştireceklerini söyledi.