Gönyeli Belediyesi 8. Çocuk Şenliği Devam Ediyor

Gönyeli Belediyesi VIII. Çocuk Şenliği 28 Mayıs Çarşamba günü Atatürk öğretmen akademisi tiyatro kulübü öğrencilerinin sergilediği “Kim daha akıllı” oyunu ile başladı.

 Gönyeli Belediyesi VIII. Çocuk Şenliği 28 Mayıs Çarşamba günü Atatürk öğretmen akademisi tiyatro kulübü öğrencilerinin sergilediği “Kim daha akıllı” oyunu ile başladı. Gönyeli Sosyal Aktivite merkezinde gerçekleştirilen oyuna çocuklar büyük ilgi gösterdi. Çocuklar gösteri esnasında alkışlarıyla mutluluklarını yansıttılar.

Çocuk şenliği etkinlikler 29 Mayıs Perşembe günü Yusuf Yönlüer Rekreasyon alanındaki Resim şöleni ile devam etti. Çocuklar palyaçolar eşliğinde kum boyama yaparak renk kültürlerini geliştirdi. Ayrıca çocuklar Yusuf Yönlüer Rekreasyon alanın da bulunan oyun grupları ve midilli ile eğlenceli anlar yaşadılar.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli etkinlikler sırasında yaptığı konuşmada, çocuklarımızın yüzünü güldürmek için 8 yıldır çocuk şenliği düzenlediklerini ifade ederek, “çocuklarımız gülünce bizlerde gülüyoruz Gönyeli gülüyor” dedi ve çocuk şenliğinde emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Çocuk Şenliği Devam Ediyor

30 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek olan çocuk şöleninde ise her yıl olduğu gibi birbirinden renkli etkinlikler ve gösterilerle gerçekleştirilecek olan şölen kortej ile başlayıp Gönyeli Yalçın Park’ta devam edecek şölende çocuklar gönüllerince eğlenebilecekler. Ayrıca bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan uçurtma şenliği 31 Mayıs Cumartesi günü saat 17:00’de Belediye Bulvarında gerçekleşecektir.

Gönyeli Belediyesi VIII. Çocuk Şenliği’nin programı şöyle:

30 Mayıs 2014, Cuma

 

Çocuk Şöleni:

18:00 : Gönyeli Belediyesi Eski Hizmet Şubesinden Yalçın Park’a Kortej Yürüyüşü

18:30 :  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı (Yalçın Park)

18:40 : Açılış Konuşmaları

18:50 : Çocuk Gösterilerinin Başlaması

31 Mayıs 2014, Cumartesi

 

Uçurtma Şöleni:

Yer: Belediye Bulvarı, Saat:17.00

EK – ETKİNLİKLER

Balon Dağıtımı:  GönyeliBelediyesi Eski Hizmet Binasında kortej yürüyüşü için çocuklara ücretsiz değnekli balon dağıtılacaktır.

Çizgi Film Karakterlerinin Animasyon Gösterileri: Uçurtma şöleninde, Kortejde ve Yalçın Park’ta Gösteriler sırasında gerçekleşecektir.

Yüz boyaması: Uçurtma şölenin de, Yalçın park’ta Çizgi Film Kahramanları tarafından ücretsiz olarak yüz boyaması yapılacak.

 İzaz – İkram:Çocuklara yönelik şölenlerde ücretsiz olarak simit, pamuk şekeri ve darı ikramında bulunulacaktır. Uçurtma şölenin de Özlem meyve suyu sponsorluğunda meyve suyu ikram edilecektir.

 Oyuncaklar:Yalçın Park’ta çocuklarınoynayabilmesi için oyuncak arabalar ve oyuncaklar olacaktır.

Uçurtma Dağıtımı: Uçurtma şöleninde ücretsiz uçurtma dağıtılacaktır.