Engelliler Spor Federasyonun’dan Ziyaret

Engelliler Spor Federasyonu BaşkanıMithat Yaman ve Yönetim Kurulu üyesi Günay Kibrit dün Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye nezaket ziyaretinde bulunarak faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 Engelliler Spor Federasyonu BaşkanıMithat Yaman ve Yönetim Kurulu üyesi Günay Kibrit Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye nezaket ziyaretinde bulunarak faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Gerçekleşen ziyarette konuşan Ahmet Yalçın Benli gerek Gönyeli halkına gerekse tüm engellilere müjde vererekGönyeli kentinin tamamının engelsiz olmasının 2014-2018 döneminde hayata geçirileceğini müjdeledi.

Yaman federasyonun faaliyetleri hakkında bilgi verdi

Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mithat Yaman ziyarette yaptığı açıklamada yaklaşık iki ay önce yönetime geldiklerini belirterekKKTCELL Tekerlekli Basketbol Takımı’nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Amaçlarının yeni branşlar açmak olduğunu ifade eden Yaman, bu konuyla ilgili ne yapılabileceğini görüşüp bilgi alışverişi yapmak için ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Benli: Engelsiz kent için çabalıyoruz

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise konuşmasında Gönyeli kentini engelsiz kent yapabilmek adına çabalarının sürdüğünü belirtti. Gönyeli’de Atatürk Caddesi Dönüşüm Projesi’nde engelliler için engelsiz cadde yarattıklarını kaydeden Benli, temel sorunları geride bırakan ve artık yeni hedeflere yönelen Gönyeli’nin tamamında engelleri kaldırılmış bir kent olması için üzerinde çalışıldığını söyledi.

Engellilere müjde

Benli tüm engellilere bir de müjde vererek Gönyeli’nin tamamının engellerden arındırılması için 2014-2018 döneminde bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Benli, “insanlarımıza ve tüm engellilere söz olarak veriyorum” dedi. Benli projenin başarıya ulaşması için 22 milyon TL dolayında bir kaynağa ihtiyaç olduğunu söyleyerek “bu hedef elle tutulan bir hedeftir. Hayal değil uygulamayı bekleyen bir projedir” şeklinde konuştu. Benli ayrıca dernek ve kuruluşlara yaptıkları yardımların da aksamadan dün olduğu gibi bugün de yapılmaya devam edeceğini belirtti.