DUYURU (Reklamların Teşhiri Yasası)

Gönyeli Belediyesi Gönyeli’de reklam teşhir edilmesi için monte edilecek olan reklam tahtaları, levhalar, teşhir edilecek ilan ve reklamların mevzuata uygun olarak monte edilmesi gerektiğini açıkladı.

 Gönyeli Belediyesi Gönyeli’de reklam teşhir edilmesi için monte edilecek olan reklam tahtaları, levhalar, teşhir edilecek ilan ve reklamların mevzuata uygun olarak monte edilmesi gerektiğini açıkladı. Belediye, belirlenen harç ve/veya resmi ödenmeyen hiçbir reklamın teşhir edilemeyeceğini belirtti.

Gönyeli Belediyesi tarafından; 51/95 sayılı Belediyeler Yasası ve/veya Bölüm (fasıl) 50 Reklamların Teşhiri Yasası tahtında;

1- Gönyeli Belediyesi, Reklamların Denetim Tüzüğü

2- Gönyeli Belediyesi, Reklam Harç ve Resmi Tüzüğü

3- Gönyeli Belediyesi, Reklam Başvuru ve Onay Tüzüğü

Hazırlanmış olup, bu tüzükler 26.11.2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğü girmiştir.

Gönyeli Belediyesinden yapılan açıklamada “26 Kasım 2013 tarihinden önce, kendi arazisinde, kirasında veya kullanımında bulundurduğu arazi içerisinde herhangi bir yasa altında izin almadan teşhir edilmekte olan reklam ve reklam tahtalarının, bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 90 gün içerisinde, reklam izni almak üzere belediyeye başvurması gerekiyor. Bu süre sonunda reklam izni için başvuruda bulunulmayan reklam tahtaları, en geç 90 günlük süreden sonraki 30 gün içerisinde söktürülmelidir” denildi.