Bisiklet Federasyonu’ndan Benli’ye Teşekkür

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir ve yönetim kurulunu kabul etti.

 

Gönyeli Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette, Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye bisiklete olan katkılarından ötürü plaket takdim etti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli kabulde yaptığı konuşmada; Gönyeli’nin KTKC’deki kentler içerisinde en ileri kent olduğunu ifade etti. Hedeflerinin gerçek anlamda Kıbrıs adasında ve Avrupa kentleri arasında ileri gelen kentlerden biri olmak olduğunu kaydetti. Benli, Gönyeli kentini kurar, sosyal ve ekonomik hayatını desteklerken bu hedeflere uygun olarak hareket ettiklerini kaydederek örnek alınan kentlerde yaşamda bisikletin olduğunu söyledi.

Benli şöyle devam etti: “Bisiklet oralarda sadece bir sosyal etkinlik değil, hayatın bir parçasıdır. Bisiklet sağlık demektir, daha temiz hava demektir. Bisiklet çevreye daha çok saygı, daha az otopark sorunu demektir. Bisiklet daha çağdaşlıktır. Biz Gönyeli’de bisikleti hayata dahil edeceğiz. Bu alanda faaliyet gösteren bütün unsurlar da bizim paydaşımız ve yoldaşımızdır. Bisiklet Federasyonu’nun yaptığı organizasyonları destekliyoruz ve bize verdiği plaketten dolayı da onur duyuyoruz.”

Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir ise ziyarette yaptığı açıklamada Başkan Benli’ye Gönyeli’de yarattığı bisiklet yolları ve bisikletin ülkede gelişmesine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Gönyeli Belediyesi’nin 3’üncü Uluslararası Bisiklet Yarışı’na da ciddi katkılar yaptığını ifade eden Adademir, bundan sonraki dönemde de destekleri beklediklerini belirtti.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi