Benli’den öğretmenlere öğretmenler günü ziyareti

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Gönyeli’de bulunan Gönyeli Fazıl Plümer Okul Öncesi Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Benli, Atatürk’e baş öğretmenliği verilmesinin yıl dönümü olan 24 Kasım nedeniyle öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak başarılar diledi.

Gönyeli Fazıl Plümer Okul Öncesi Merkezi Müdürü Canan Gürkan ise bu yıl öğretmenler gününü yepyeni bir binada kutladıklarını ifade ederek bu binanın tamamlanmasında Gönyeli Belediyesi’nin büyük katkılarının olduğunu ifade etti. Gönyeli Belediyesi’nin desteklerinin sürdüğünü de ifade eden Gürkan, yenilikçi ve değişime açık bir öğretmenler günü kutladıklarını belirtti

Çocukların yetiştirilmesin en önemli rol öğretmenlerindir”

Benli, Gönyeli Fazıl Plümer Okul Öncesi Merkezi ziyaretinde yaptığı konuşmada ise öğretmenlerin insanın en değerli parçasının şekillendirilmesindeki rolün çok büyük olduğunu söyledi. Öğretmenliğin kolay bir meslek olmadığını ifade eden Benli, bu mesleğin sevgi ve fedakarlık istediğini belirtti.

Benli sözlerini ise şöyle tamamladı: “Bizler de bu noktada katkılar koymaya çalışıyoruz. Bugün bu yeni binanın sevgi ile donatıldığını gördüm. Burası artık binadan bir hayata döndü. Daha ilerisini hedeflememiz gerek. Akıllı televizyon ve daha ilerisi için çalışma yaparak okullarımızı çağdaş seviyelere getirmek istiyoruz.”