Benli’den öğretmenlere öğretmenler günü ziyareti

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Gönyeli’de bulunan Gönyeli İlkokulu’nu ziyaret etti.

 

Benli, Atatürk’e baş öğretmenliği verilmesinin yıl dönümü olan 24 Kasım nedeniyle öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak başarılar diledi.

Gönyeli İlkokulu’na yapılan ziyarette konuşan okul müdürü Rağıp Öztüccar tüm öğretmenler olarak kendilerinin iki öğretmenler gününü de kutladıklarını ifade ederek hem 24 Kasım hem de 5 Kasım’ın ayrı önemi olduğunu söyledi.

Öztüccar, bu günleri gururla kutladıklarını ifade ederek geleceğin nesillerini en iyi şekilde, yeterli donanımlı ve çağdaş şekilde yetiştirme amacıyla hizmet verdiklerini kaydederek gelecekte toplumsal olarak çok daha iyi yerlere gelme çabası ile görevlerini yaptıklarını belirtti.

Benli: Okullara desteğimiz her zaman sürecek

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ise bugünün Atatürk’ün baş öğretmen olarak anıldığı gün olduğunu ifade ederek bugünlerde Atatürk’ün adını daha fazla anma ihtiyacı duyduklarını belirtti. Çağdaş bir toplum için Atatürk’ün gösterdiği yolun ışığına ihtiyaçları olduğunu da kaydeden Benli, Atatürk’ün çocuklara daha fazla önem verdiğini her fırsatta gösterdiğini belirterek önemli olanın Atatürk’ü anmak değil verdiği görevleri yerine getirmek olduğunu söyledi.

Benli, “Can parçalarımız olan çocuklar toplumun geleceğidir. Öğretmenlik severek yapılmazsa anlamsızdır” ifadelerini kullanarak eğitimde yerel yönetim olarak kendilerinin de ayrıca sorumlulukları olduğunu söyledi.

Gönyeli İlkokulu’nda devam eden inşaatın gelişmenin süreci olduğunu söyledi. Benli sözlerinin devamında şöyle konuştu: Okul ile ilgili ilerisi için planlamalara devam ediyoruz. Bunlar tamamlanınca daha iyi bir yapıya sahip olacağız. Elbette özel okullar açılsın ancak devlet okullarının da özel okullardan daha iyi bir eğitim vermesi sağlanmalı. Dünyalı insan yetiştirmemiz gerekli. Yarını iyi gören bir eğitim sistemi için çalışmamız gerekiyor. Bizim okullara katkılarımız devam edecek.”