Benli’den Meclis Başkanı Siber’e Ziyaret

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’yi teşekkür ziyateti için kabul etti.

 Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde,  Meclis Özel Kalem Müdürü Ahmet Muratoğlu da hazır bulundu.

BENLİ

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, kabuldeki konuşmasında,  4 gündür çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret ettiklerini, 8 yıl önce “köyden kente dönüşüm” için verdikleri sözü bugün tutmuş olmanın verdiği mutluluğu yaşadıklarını söyledi.

Nisan ayı itibarıyla Gönyeli’nin yol altından geçen altyapısının bitmiş olacağını söyleyen Benli, merkezi hükümetten belediyelere yapılan katkı yanında, TC yardımları, bankalardan alınan kredilerle hedefin başarıldığını ifade etti. Benli, katkıları nedeniyle Meclis Başkanı Sibel Siber’e teşekkür etti.

SİBER

Meclis Başkanı Sibel Siber ise sağlıklı bir kentte su, yol, park ve tüketilen gıdaya kadar her şeyin düzenli olması gerektiğini belirterek, ancak halk sağlığını düşünen kentlerde bunun başarılabileceğini, Gönyeli’de bunun, bir projeyle başarıldığını söyledi.

Ortaya vizyon ve proje konduğunda; halk yararı gözetildiğinde işlerin, hem halktan hem de merkezi otorite ve diğer kuruluşlardan destek alacağını söyleyen Siber, bunun daha da geliştirilip devletin de proje yaparak, hedef koyarak çalışması gerektiğini belirtti.

Siber bunun yapılması halinde halkın layık olduğu güzellikleri yaşayacağını kaydetti.

Kabulde Benli, Siber’e çiçek ve teşekkür belgesi takdim etti.