Benli’den “Kapalı Tenis Kortu” Müjdesi

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli: “Hedefimiz dünyadır. Sporcularımızın Avusturalya’da elde ettikleri deneyim, bu hedefimizde emin adımlarla ilerlediğimizin göstergesidir”

Avusturalya’nın Melborn şehrinde düzenlen ve dünyanın ilk en önemli Grabdslam turnuvası olan Avusturalya Open’a Gönyeli Tenis Kulübü başantrenörü Mustafa Ülker Dünyanın en önemli antrenörlerinin katılımı ile gerçekleşen Antrenörler Konferansına davet edildi. Bunun yanında Gönyeli Tenis Kulübü sporcularından Sevim Akbaş ve Derin Öcal, Emma Doyle’nin başantrenörlüğünü yaptığı kampa katıldı. Bu büyük organizasyona davet alarak katılan Gönyeli Tenis Kulübü Başantrenörü Mustafa Ülker ve Gönyeli Tenis Kulübü sporcuları, Gönyeli Belediyesi’ni ziyaret etti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, bu başarılarla gururlandığını söyleyerek, “Gönyeli’de kapalı bir tenis kortu yapılması için 2016 bütçesinde ödenek ayrıldığı” müjdesini verdi.
“Gençlerimize söz vermiştim, Wimbledon’da şampiyon olacakları inancıyla, Gönyeli’ye çağdaş bir tenis tesisi kazandıracağız”diyen Ahmet Y. Benli, başarılı sporcuları ve eğitmenlerini kutladı.

Gururlandıran başarı

Gönyeli Tenis Kulübü Başkanı Ömer Özboran ile Avusturalya da düzenlenen Antrenörler konferansına ve Kampa katılan sporcular Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret etti.
Gönyeli Tenis Kulübü Başkanı Ömer Özboran, sporcularımızı onure etmek ve ödüllendirmek isteyen Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye teşekkür ederek, bu başarıların ortak bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi.

Özboran, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli’ye dünyanın en önemli spor organizasyonlarından olan Avusturalya Open amblemini sundu.

‘Dünyalı gençler’

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, “Hoş geldiniz,  tenis kulübümüzün değerli başkanı ve üyeleri, eğitmenleri, dünyanın gençleri” diye hitap ederek karşıladığı takımla gurur duyduğunu söyledi.
Gençlerin yarınlara küresel değerlerle yetiştirilmesinin önemini çok iyi bilen bir eğitimci olduğunu söyleyen Ahmet Benli, “O nedenle dünyalı gençler dedim. Çünkü hedefimiz dünyadır. Sporcularımız Avustralya’da düzenlene önemli organizasyona, Avusturalya Open Antrenörler Konferansına davet alarak katılabilme başarısına sahip oldular, bu hedefimizde emin adımlarla ilerlediğimizin göstergesidir” diye konuştu.
“Artık gençlerimizin Wimbledon’da şampiyon olacakları günün hayalini kuruyoruz”diyen
Benli, bu nedenle, Gönyeli’ye kapalı bir tenis kortu kazandıracaklarını belirtti.

‘Dünyalı hedefler’

“Eğer hedefleriniz varsa, çok çalışırsanız, bunu başarırsınız” diyen Ahmet Benli, Gönyeli’ni köyden kente dönüşüm sürecinde, bu yöndeki kararlılıklarını gösterdiklerini ve hep birlikte bir başarı öyküsü yazdıklarını söyledi.

Gönyeli Tenis Kulübü’nün uzun bir yoldan geldiğini, pek çok değerli yönetici ve sporcunun bu mücadeleye katkı koyduğunu anlatan Ahmet Yalçın Benli, “Gönyeli Tenis Kulübü’nden yetişen gençlerimizi dünyada yarışırken görmek bizleri hem duygulandırıyor hem de gururlandırıyor. Gönyelimiz adına bu başarıda emeği olan herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Gönyeli’nin temel altyapı sorunlarını çözüme kavuşturarak, hizmet kalitesini sürekli yükselttiğini söyleyen Ahmet Y. Benli, “Hizmet kalitesinin yükseltilmesi, çevre ve insan yaşamına yönelik projeler ile mümkündür. Altyapıdaki dönüşümün ardından şimdi odağımızda insanlarımızın yaşamını geliştirecek projeler var. Hizmet kalitesini çok daha yukarılara taşıyacağız. Kültürel ve sportif projeler bizler için de son derece önemli ve önceliklidir” dedi.

Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli Tenis Kulübü’ne desteklerinin süreceğini de belirterek, bu kulübe önemli katkısı olan Yusuf Yönlüer’i de andı.

Benli, Aralık ayında Gönyeli Tenis Kulübünde gerçekleşen her yaş kategorisinde sadece en iyi 8 sporcunun katıldığı Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Yusuf Yönlüer Masterler Turnuvasında başarılı olan sporculara birer çift ayakkabı hediye etti.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi