Benli’den Çocuklara Bisiklet Müjdesi

Gönyeli Belediyesi’nin “Bisikletli Gönyeli” Kampanyası dün Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde tanıtıldı. Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli kursa katılıp başarı elde eden tüm çocuklara bisiklet müjdesi de verdi..

 “Bisikletli Gönyeli” kampanyasının tanıtım kokteyli yoğun ilgi gördü. Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kurslara katılım gösteren tüm çocuklara birer bisiklet hediye edileceğinin müjdesini verdi

·         Benli, “Ülkenin ilk ayrık bisiklet yolunu Gönyeli’ye kazandıracağız. Sosyal Aktiviteler Merkezi’ndeki bu eğitim çalışması ile birlikte, hem bilinçli hem de bisiklet kültürünü benimsemiş kitleler  yetişecek” diye konuştu.

Gönyeli Belediyesi’nde bisiklet kültürünün yaygınlaşması için önemli bir adım atıldı. “Bisikletli Gönyeli” kampanyasının tanıtım kokteyli yoğun ilgi görürken, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kurslara katılım gösteren tüm çocuklara birer bisiklet hediye edileceğinin müjdesini verdi.

“En çocuk hayal”

“Bisiklet her çocuğun en büyük, her büyüğün en çocuk hayalidir” sloganıyla organize edilen “Bisikletli Gönyeli” kampanyası, Gönyeli Sosyal Aktiviteler Merkezi’nde gerçekleştirilen kokteyl ile tanıtıldı.

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kokteylli tanıtıma yetişkin bireylerin yanı sıra çocuklar da ilgi gösterdi.
Kampanyanın tanıtım buluşmasında, katılımcılarla sohbet edilerek, fikir alış-verişinde de bulunuldu.

Benli’den çocuklara bisiklet müjdesi

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kursları başarı ile tamamlamaları halinde eğitim boyunca sürdükleri bisikletlerin çocuklara hediye edileceğini söyledi.
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, 10 yılda önemli bir dönüşüm sağlayan Gönyeli’nin, hizmet kalitesinde Avrupalı kentler seviyesine ulaşması için çalıştıklarını belirtti.
Benli, altyapı yatırımlarını tamamladıktan sonra insan odaklı sosyal projelere daha fazla önem verdiklerini anlatarak, “Ülkenin en güçlü yerel yönetimi olarak insanımızın hayat kalitesini çok daha güzelleştirmek istiyoruz” dedi.

“İlk ayrık bisiklet yolu”

“Biz önümüze çağdaş kentin hedefleri koyduk;  çağdaş kentlerdeki yaşama baktığınız zaman bisikletin vazgeçilmez olduğunu görürsünüz” diyerek, bisiklet bilincinin gelişmesi için 2 yıldır okullara bisiklet hediye ettiklerini vurguladı.
Teknik heyetlerinin çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü ifade eden Ahmet Yalçın Benli, “Ülkenin ilk ayrık bisiklet yolunun yapım çalışmaları halen devam etmektedir.  Sosyal Aktiviteler Merkezi’ndeki bu eğitim çalışması ile birlikte, hem bilinçli hem de bisiklet kültürünü benimsemiş kitleler yetişecek” diye konuştu.

Gönyeli Belediyesi Şehir Planlama Uzmanı Merter Refikoğlu da Gönyeli’deki fiziksel yapının bisiklet ulaşımına uygunluğu ile ilgili ailelere bilgi verdi.


Kurslar haftaya başlıyor

Gönyeli Belediyesi Sosyal Aktiviteler Merkezi (SAM) bünyesinde başlayacak “Bisikletli Gönyeli” kampanyasına yönelik eğitim kurslarının da gelecek hafta başlaması hedefleniyor.

Kampanya ile başlayacak eğitimler, Eğitmen Taçam Gökbörü tarafından 10-12, 13-17 yaş ve 18 yaş üzeri olarak farklı gruplara verilecek.

Pazartesi büyüklere yönelik ve Çarşamba günleri küçüklere yönelik olarak 17.00-18.00 saatleri arasında Gönyeli SAM’da iki kategoride gerçekleştirilecek eğitimlerin ardından Cumartesi günleri de parkur gezileri düzenlenecek.

Gönyeli SAM’a, kayıt ve detaylı bilgi için 0533 825 32 55 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.


Gökbörü: Amaç bisikleti sağlıklı kullanmayı öğretebilmek

Bisiklet eğitimlerini verecek olan Taçam Gökbörü ise projede katkısı bulunan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Birçok insanın “Bisikletin kursu mu olur” dediğini ifade eden Gökbörü, bisiklet kullanmayı herkesin bilebileceğini ancak bisikletin doğru şekilde nasıl kullanılacağını öğrenmenin faydalı olacağını söyledi.

Bisikletin mekanik ve güvenlik kısmını herkesin öğrenmesi gerektiğine vurgu yapan Gökbörü, “özellikle küçük çocukları buna dâhil edip onların güvenli bisiklet kullanmasının sağlayacağız. Hedefimiz şehir içerisinde sağlıklı güvenli bisiklet kullanılmasını sağlamak. Müfredatımız hazır. Küçüklere ve büyüklere beraber eğitim vereceğiz” diye konuştu.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

Vurgu yapan Gökbörü, “özellikle küçük çocukları buna dâhil edip onların güvenli bisiklet kullanmasının sağlayacağız. Hedefimiz şehir içerisinde sağlıklı güvenli bisiklet kullanılmasını sağlamak. Müfredatımız hazır. Küçüklere ve büyüklere beraber eğitim vereceğiz” diye konuştu.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi