Benli, NERITA Başkanı Özgören’i kabul etti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet. Y. Benli NERITA (Near East Research Innovation Technology Area)’yı kabul etti.

Gerçekleştirilen ziyarette NERITA Başkanı Prof. Dr. Murat Özgören NERITA olarak TTO Kurulumu, hedefleri ve yapılacaklar konusunda Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye detaylı bilgi verdi.

Ziyarette Gönyeli’de ve ada genelinde AB destekli projeler, geri dönüşüm alanında yapılabilecekler tartışıldı. Gençlerin tüm yaş kitlesine hitap edilecek şekilde ve aynı zamanda yaşlıların yaşam standartlarını yükseltecek çalışmalar yapılması gerektiği konuları konuşuldu.

Gönyeli Belediye Başkanı Benli, belediye olarak ileriyi ve önde olmayı hedefleyen bir kurum olduklarını, tüm kitlelere hitap eden yüksek yaşam standartlarını sağlayabilecek projelere önem verdiklerine vurgu yaparken, sonuç odaklı çalışmalara önem verdiklerini belirtti.

Görüşme sonunda ilerleyen dönemde temas halinde kalarak ekiplerin bir araya gelmeleri, daha detaylı görüşmelerle dirsek temasında kalınması kararlaştırıldı. Görüşmede TTO Kurulumu, AB Destekli Projeler, Temiz Ada, Geri dönüşüm projeleri, Feed Me, Yüksek Yaşam Standartlı Ada (Özellikle yaşlıların yaşam kalitesini yükseltecek), sonuç odaklı çalışma noktalarında istişareler yapıldı.