Benli Muhtarlar Birliği’ni kabul etti

“Yerel yönetimler muhtarlarla iletişimsiz olmaz”

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Muharlar Birliği’nden bir heyeti kabul etti.

Muhtarlar Birliği Başkanı Akay Darbaz başkanlığındaki heyet Başkan Benli’yi ziyaret ederek güncel konuları görüştü, yakında Türkiye’den ağırlayacakları muhtarların etkinliğine davette bulundu.

Muhtarlar Birliği Başkanı Akay Darbaz ziyarette yaptığı konuşmada Gönyeli Belediye Başkanı Benli’ye geç kalınmış bir nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade ederek bölge ve Kıbrıs konusunda da görüşmeler yaptıklarını söyledi. Darbaz, “Sorunlarımızı anlattık. Sağolsun başkan da ellerinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını ifade etti. Önümüzdeki günlerde Türkiye’den ziyaretçilerimiz olacak. Orada da Gönyeli Belediyesi ile birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

“Yerel yönetimler muhtarlarla iletişimsiz olmaz”
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise ziyarette yaptığı konuşmada yerel yönetimlerin dünyada yükselen bir trend olduğunu ifade ederek halka en iyi hizmeti vermenin en iyi kurgusunun yerel yönetimlerden geçtiğini anlattı.
Benli, sözlerini şöyle tamamladı: “Bunu kentimizde de hissediyoruz. Yerel yöneticiler muhtarlarla diyalog kurmazsa sağlıklı yönetim mümkün değil. Bu ziyareti önemsiyoruz. Bazı konuları tartışma ve görüş alışverişi yapma fırsatı bulduk. Önümüzdeki günlerde buradaki muhtarlar Türkiyeli meslektaşlarını ağırlayacaklar. Bize de davette bulundular. Bize düşen bir görev varsa biz de seve seve bu görevi yerine getiririz.”