Benli: “İşbirliğine Hazırız”

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’yü kabul etti

 Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’yü kabul etti

Benli: “İşbirliğine hazırız”

Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli bugün Türkiye Cumhuriyeti Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’yü kabul etti. Ziyarette Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip te hazır bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’den kucak dolusu sevgi getirdiklerini ifade ederek Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı olarak bölgedeki belediyelerin selamlarını getirdiklerini söyledi.

Tütüncü, KKTC belediyeleri ile geçtiğimiz dönemde başlattıkları iyi ilişkileri bundan sonraki dönemde de sürdürmek istediklerini ifade ederek bu ilişkilerin daha da ileriye götürülebilmesi için devlet kurumlarını ziyaret ettiklerini belirtti. Ziyaret amaçlarının Türkiye ve KKTC belediyelerinin el ele gönül gönüle olması noktasında tecrübe paylaşımlarını gerçekleştirme anlamındaki niyetlerini ifade etmek için olduğunu söyledi.

Benli: İşbirliğini genişleteceğiz

K. T. Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ziyarette yaptığı konuşmada Tütüncü ve heyetine ‘hoş geldiniz’ dedi. “Umarım belediyeler arası işbirliğini geliştirerek yaygınlaştırırız” diye konuşan Benli, Türkiye’deki bölge belediye birlikleri ile işbirliğini önemli olduğunu söyledi. Türkiye’nin dünya devi bir ülke olduğunu kaydeden Benli, diğer alanlarda olduğu gibi belediyecilikte de ciddi çalışmalar olduğunu belirtti. Benli, “ilerleyeceğimiz uzun yolda yakın dostumuz olan Türkiye’nin kurumları ile işbirliği hayati önem taşıyor. Bu ziyaret bizim için de önemli. En yakın dostumuzla işbirliğine ihtiyacımız var. Bizim de katabileceklerimiz varsa bunu ortaya koymaya hazırız” dedi.