Benli: “Amaç Daha Güçlü Belediyeler”

Ahmet Y. Benli başkanlığındaki Belediyeler Birliği yeni yönetim kurulu Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’i ziyaret etti..

 SİBER: “BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ ARTIK İNSANLARIN YAŞAM KALİTESİNİ VE MUTLULUĞUNU ARTIRMA HEDEFLİ BİR NOKTAYA GELDİ”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, belediyecilik hizmetlerinin artık su ve çöp toplama dışına çıkarak, insanların yaşam kalitesini ve mutluluğunu artırma hedefli bir noktaya geldiğini kaydederek, “Yasama da yürütme de bunu amaçlamaktadır” dedi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Ahmet Benli başkanlığındaki Belediyeler Birliği yeni yönetim kurulunu kabul etti.

Gönyeli Belediyesi ve Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Benli kabulde yaptığı konuşmada, seçimlerin ardından yasa gereği Belediyeler Birliği’nin yeni yönetimini oluşturduklarını ve devlet büyüklerine ziyaretler başlattıklarını kaydetti.

Ülke insanının daha çağdaş kentlerde daha mutlu yaşamasını görev olarak benimsediklerini ifade eden Benli, amacın daha güçlü belediyeler ve yerinden yönetimle sorunların çözümü olduğunu söyledi.

Benli, belediyelerdeki yapısal ve mali sorunlarla ilgilenmenin görevleri olduğunu hatırlatarak, belediyelerle ilgili yapılacak yasalar ve tadilatlarda görüşlerini komitelerde ortaya koymak istediklerini de ifade etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber de yeni Belediyeler Birliği yönetimini seçimlerde gösterdiği başarıdan dolayı kutladı ve başarılı olacaklarından emin olduğunu söyledi.

Belediyecilik hizmetlerinin artık su ve çöp toplama dışına çıkarak, insanların yaşam kalitesini ve mutluluğunu artırma hedefli bir noktaya geldiğini kaydeden Siber, yasamanın da yürütmenin de yargının da bunu amaçladığını söyledi.

Belediyeler birliğinin görüşlerinin ilgili yasalarda alınmasının önemli olduğunu belirten Siber, gerektiğinde bu görüşleri yazılı olarak sözlü olarak veya e-posta yoluyla da alabileceklerini ifade etti.