Atatürk Caddesi son etabı için imzalar atıldı

Gönyeli’de dönüşüm devam ediyor

Atatürk Caddesi son etabı için imzalar atıldı

 

Gönyeli Belediye Başkanı Benli: Bu kamusal alanda yapacağımız en büyük yatırımlardan biridir. Engelsiz Kent hedefinde yalnızca kuzeyde değil Kıbrıs adasında örnek bir noktaya geleceğiz.

Gönyeli’nin geleneksel dokusunu yansıtan Atatürk Caddesi’nde Cadde dönüşüm projesinin final etabı için imzalar atıldı.

Gönyeli Belediyesi ile ihaleyi kazanan Gölek Construction arasında imzalanan sözleşme ile Atatürk Caddesi 3. Etap İhalesi’ne başlanacak.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli imza töreninde yaptığı açıklamada Engelsiz Kent hedefiyle yola çıktıklarını ve Atatürk Caddesi’nin dönüşümüyle birlikte, kentteki yaşam standardının çok daha ileriye taşınacağını söyledi.

Benli, trafik sorunları sebebiyle Atatürk Caddesi’nin üçüncü etabının sona bırakıldığını belirterek, merkezdeki cadde düzenlemesini bu projesi ile tamamlayacaklarını belirtti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, “Asfalt işlemi tamamlandıktan sonra yaya ve bisiklet yolları yapılacaktır. Siyahı bitirdik grilere geçtik. Bugünkü Gönyeli’nin büyüklüğünde 260 kilometrelik bir çalışma alanından bahsediyoruz. Bu kamusal alanda yapacağımız en büyük yatırımlardan biridir” ifadelerini kullandı.

Yaya ve bisiklet yollarının diğer bütün unsurlarıyla tamamlanmasını hedeflediklerini kaydeden Benli, şunları söyledi:
“Yağmur suyu taşıyıcılarına yönelik eksikliğin giderilmesi, enerji nakil hatlarının yerin altına alınması, çağdaş aydınlatma sistemlerinin kurulması, peyzaj ve sulama sistemleri, trafik düzenlemeleri, otoparklar, yatay ve düşey işaretlemeler ve kent mobilyalarının bulunduğu kapsamlı bir düzenlemeden söz ediyoruz.”

Projenin tümüyle “engelsiz kent” anlayışı ile tasarlandığını anlatan Benli, “Gönyeli kenti engelleyen bir kent olmayacak. 260 kilometreyi de engelli uyumlu bir noktaya taşıdığımız zaman kamusal alanlarımızda hedefimize çok yaklaşmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Benli, Gönyeli’nin Engelsiz Kent hedefine ulaştığında, yalnızca kuzeyde değil Kıbrıs adasında örnek bir noktaya geleceğini sözlerine ekledi.

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi