Akgün’den Benli’ye Ziyaret

Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve belediye meclis üyelerini kabul etti.

 Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve belediye meclis üyelerini kabul etti.

05 Aralık 2014, Cuma günü Belediyeler Birliği’nde gerçekleştirilen kabulde Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Y. Benli birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından ise taraflar karşılıklı hediye teatisinde bulundu.

Ziyarette Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da hazır bulundu.

Benli kabulde yaptığı konuşmada Türkiye belediyelerine göre belediyecilikte genç olduklarını ifade ederek ziyaretlerin Türkiye’deki belediyecilik örneklerinin kendileri için öğrenme fırsatı olduğunu söyledi. KKTC halkı ile Türkiye halkının bu tür birlikteliklere moral olarak ihtiyacı olduğunu kaydeden Benli, Büyükçekmece Belediye Başkanı’nın Kıbrıslı Türklere tanınma sorununa karşı çaba sarfettiğini ve bu nedenle Hasan Akgün’e teşekkür etti.

Akgün ise yaptığı konuşmada 2014 yılında yeniden seçildiklerini ifade ederek halka hizmet yolunda üstün başarılar diledi. Kıbrıs meselesinin kendileri için tarihi bir mesele olduğunu kaydeden Akgün, kendileri için olmazsa olmazların başında Kıbrıs konusunun geldiğini söyledi. KKTC’nin hak ettiği noktaya gelmesi için kendilerine düşen bir görev olduğu takdirde 24 saat bu görev için hazır olduklarını ifade eden Akgün, belediyeciler olarak görevlerinin halkları mutlu etmek olduğunu söyledi. Akgün, KKTC belediyelerinin proje geliştirme ve bunun gibi konularda her zaman yardıma hazır olduklarını kaydetti.