21 Aralık Şehitleri Gönyeli’de Unutulmadı

Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesinde şehit düşenler bugün Gönyeli’de gerçekleştirilen törenle anıldı.

 Saat 10:00’da Gönyeli Şehitler Anıtı’nda gerçekleştirilen törene Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, Gönyeli ilkokulu, Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Tören, bir dakikalık saygı duruşunun ardından Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y.  Benli’nin konuşmasıyla sürdü. Anıta çelenklerin konmasıyla ise tören tamamlandı.

Benli konuşmasında, her yıl olduğu gibi bu yıl da şehitleri andıklarını ve onları unutmadıklarını belirtti. Benli, şehitlerden aldıkları ülkeyi yüceltme görevini bundan sonraki dönemde layıkıyla yapacaklarını da söyleyerek şunları kaydetti: “Şehit olan insanlarımız akrabalarımız dostlarımız bizim bu topraklarda güven içerisinde var olabilmeleri için canlarını verdiler. Bunu hatırlayacak bugünleri anmamız gerek. Onlar bu mücadeleyi başlattılar ve bir yerlere getirdiler. Bugün yaptığımız görevler bilmeliyiz ki onların verdiği mücadelenin sayesinde vardır. Onların mücadelesini henüz sonuçlandırmadık. Bizler onların hedefleri ışığında yürüyoruz. Onlara olan saygımızı göstermek sözle olmaz, her neyse yaptığımız görev en iyisini yaptığımız zaman gerekli saygıyı göstermiş olacağız.

Gönyelililerin kendine has duruşu ile böyle bir günde 7den 70e herkesin, siyasi düşünce ayrımı yapmadan burada bulunması beni ayrıca sevindirdi.”