21 Aralık Gönyeli’de unutulmadı

Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesinde şehit düşenler Gönyeli’de gerçekleştirilen törenle anıldı.
Korona virüs tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen törende 21 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası’nda Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesinde şehit düşenler bugün Gönyeli’de gerçekleştirilen törenle anıldı.
Saat 09:00’da Gönyeli Şehitler Anıtı’nda gerçekleştirilen törene Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli törende yaptığı konuşmada bu mücadelede bazı yakınlarımızın aramızdan ayrıldığını ifade ederek aramızdan ayrılanların inançlı bir mücadele sürdürdüklerini söyledi. Bu mücadelede hayatını kaybedenlerin şimdiki nesle bir sorumluluk yüklediğini kaydeden Benli, ülkeyi bulunduğu yerden daha ileriye taşıma sorumluluğunun omuzlarında olduğunu söyledi.Benli, Kıbrıs Türk varlığını pekiştirme adına mücadelenin verildiğini bundan sonra da Kıbrıs Türk toplumunu uluslararası alanda kimliğine kavuşturmak adına mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

Benli, “Bu sorumluluğu hedefe taşıyacağımıza olan inancım sürüyor. Gönyeli’de çeşitli vesilelerle anmalar, toplantılar yapıyoruz. Katılımlara baktığımızda azalmadan eksilmeden her türlü renkten insanın katıldığı toplantılar, bu mücadelenin anmasıdır” diye konuşarak sözlerini tamamladı.